Rusza przetarg na irackie złoża naftowe


Rozpoczęła się pierwsza część przetargów dla koncernów zagranicznych na eksploatację irackich pól naftowych. Łącznie oferta dotyczy niemal jednej trzeciej znanych zasobów energetycznych Iraku. O 20-letnie kontrakty ubiega się ponad 40 firm.

Dyrektywa PE i Rady ws. Prawa Spółek


W dniu 21 października 2009 r. weszła w życie Dyrektywa 2009/101/WE z dnia 16 września 2009 r. w sprawie prawa spółek (Dz. Urz. UE L Nr 258, poz. 11, dalej „dyrektywa”), dotycząca koordynacji przepisów prawa krajowego państw członkowskich Unii Europejskiej (dalej „UE”).

Końca podwyżek na razie nie widać


W perspektywie majowego weekendu kolejne odnotowane podwyżki cen paliw na stacjach nie poprawią nastrojów kierowców, dla których ostatnie wizyty na stacjach i tak wiązały się z coraz wyższymi rachunkami za paliwo

MG: Wzrost produkcji w II kw. powinien przekroczyć 9 proc.


Analitycy Ministerstwa Gospodarki przewidują, że wzrost produkcji przemysłowej w II kwartale roku powinien przekroczyć 9 proc., ale przeszkodą może się okazać powódź w części Polski.

NWZ Cersanitu zdecyduje 17.IX o podwyższeniu kapitału o 2,89 mln zł


Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki Cerasnit zdecyduje 17 września o podwyższeniu kapitału zakładowego o łączną kwotę nie przekraczającą 2,89 mln zł w drodze emisji nie więcej niż 28.851.200 akcji o wartości nominalnej 0,10 zł każda, poinformowała spółka w komunikacie w czwartek.*

Nowy przedział cenowy dla akcji VOLTEX


5,00 - 7,50 zł to nowe widełki cenowe dla ceny emisyjnej akcji VOLTEX SA, która wg nowego harmonogramu będzie ustalona w dniu 23 listopada br.

Cała "Solidarność" razem. W stolicy będzie gorąco


Warszawa pewnie znów będzie sparaliżowana. We wtorek w manifestacji zorganizowanej przez NSZZ "Solidarność" ma wziąć udział co najmniej kilka tysięcy osób. Zintegrowani związkowcy z różnych gałęzi gospodarki domagają się od rządu ratowania przemysłu stoczniowego i zbrojeniowego oraz regionalnego transportu kolejowego.

Rostowski gratuluje Estonii zgody na przyjęcie do strefy euro


Ministrowie finansów UE dali we wtorek zielone światło dla przyjęcia Estonii do strefy euro od 1 stycznia 2011 roku. Zdaniem ministra Jacka Rostowskiego to dobre dla Polski, gdyż wzrasta wiarygodność całego regionu.

Rząd poda założenia do budżetu 2011 po oszacowaniu skutków powodzi - Boni


Rząd poda założenia do budżetu na 2011 rok dopiero po oszacowaniu skutków powodzi, a to może potrwać jeszcze od kilku do klikunastu dni - poinformował dziennikarzy minister Michał Boni, szef Zespołu Doradców Strategicznych premiera.

Szansa na wytworzenia lokalnego dołka


Po słabej końcówce ubiegłego tygodnia, poniedziałkowa sesja przyniosła uspokojenie nastrojów na GPW w segmencie największych spółek. WIG20 zyskał na wartości 0,4%, niestety gorzej wyglądały notowania na szerokim rynku, gdzie liczba zniżkujących walorów znacznie przekroczyła liczbę spółek kończących dzień nad kreską.

Europa wie o zmianach w NBP


Europejski Bank Centralny wie już o planowanych zmianach w ustawie o Narodowym Banku Polskim. Wykonujący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski rozmawiał telefonicznie z prezesem EBC Jean-Claudem Trichetem.

Grecja zaprzecza, że chce sprzedać Chinom obligacje za 25 mld euro


Greckie Ministerstwo Finansów zaprzeczyło, że rząd próbuje sprzedać Chinom obligacje skarbowe o wartości 25 mld euro.

RN Pekao SA wybrała Alicję Kornasiewicz na prezesa banku


Rada nadzorcza Pekao SA wybrała Alicję Kornasiewicz na prezesa zarządu banku - poinformowała spółka w komunikacie. Uchwała rady nadzorczej wejdzie w życie 15 lutego, a powołanie będzie skuteczne z chwilą uzyskania zgody KNF.

Bank Anglii pozostawił stopy procentowe bez zmian


Bank centralny Anglii (BoE) pozostawił w czwartek stopy procentowe bez zmian - poinformował bank po zakończeniu posiedzenia.

Grad: chcemy, by Warszawa była centrum finansowym regionu


Celem polskiego rządu jest, by warszawska giełda i sama Warszawa stały się centrum finansowym Europy Środkowej i Wschodniej - powiedział minister skarbu Aleksander Grad w opublikowanej w czwartek rozmowie z niemieckim dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Comarch chce zwiększyć sprzedaż ERP


Comarch planuje w 2010 r. zwiększyć sprzedaż systemów ERP o minimum 10 proc. - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami wiceprezes Comarchu odpowiedzialny za sektor MSP/ERP Zbigniew Rymarczyk.

Są szanse na stabilizację


Analitycy techniczni dobrze wiedzą, że żaden trend nie odwraca się łatwo. Trzeba ku temu nieco czasu, a także cierpliwości, bo bardzo łatwo się wtedy poddać.

Pomostówki zgodne z Konstytucją


Trybunał Konstytucyjny odrzucił w całości wniosek grupy posłów Lewicy w sprawie emerytur pomostowych. Posłowie zakwestionowali szczegółowe zasady przyznawania pomostówek, według których prawo do nich przysługuje tylko tym, którzy zaczęli pracę przed 1999 rokiem.

Ekolodzy chcą powołania pełnomocnika rządu ds. Pakietu Klimatycznego


Koalicja Klimatyczna postuluje jak najszybsze powołanie pełnomocnika, który będzie koordynował prace resortów odpowiedzialnych za wdrażanie Pakietu Klimatyczno-Energetycznego. Pełnomocnik informowałby też przedsiębiorców o potencjalnym wpływie Pakietu na gospodarkę.

Ford Europe CEO: Europe Auto Industry Sales Could Fall


Ford Motor Co.'s (F) top European executive said he is bracing for auto industry sales to fall by as much as 2 million this year after various countries ended their scrappage incentive programs last year.

znalezionych: 27504, strona 1 z 1376
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Od wielu lat pracuję jako grafik komputerowy śląsk i przez ten czas zrealizowałem setki projektów jako grafik komputerowy śląsk. Jeśli chcesz, żeby profesjonalny grafik komputerowy śląsk zajął się realizacją twoich projektów zapraszam do kontaktu. Jako grafik komputerowy śląsk pracuję na sprzęcie najwyższej jakości, a przez wszystkie lata jako grafik komputerowy śląsk współpracuję tylko z najlepszymi drukarniami na Śląsku. Zlecając mi swoje realizacje masz pewność, że grafik komputerowy śląsk wykona je na najwyższym poziomie.