Dane makro dochodzą do głosu na rynku FX i FI po zawierusze greckiej


Po ugaszeniu pożaru związanego z kłopotami fiskalnymi Grecji znowu do głosu dochodzą publikacje światowych danych makro. Inwestorzy będą obserwować wyniki nie tylko poszczególnych gospodarek globalnych, ale także krajowej, choć tutaj nie spodziewają się niespodzianki po publikacji kwietniowej inflacji. Ostatni dzień kwotowań upłynie pod znakiem wyciszenia ostatnich gwałtownych ruchów złotego, który powinien powrócić do poziomu poniżej 4/EUR - prognozuje rynek.

Polskie firmy najbardziej optymistyczne w regionie


74,3 proc. polskich szefów firm ocenia, że stan polskiej gospodarki w ciągu 6 miesięcy się poprawi - wynika z kwartalnego raportu Business Sentiment Index przeprowadzanego przez firmę Deloitte. Odsetek badanych przewidujących spadek zatrudnienia nadal jest większy niż spodziewających się wzrostu zatrudnienia.

Ryanair odchodzi


Linie lotnicze Ryanair ogłosiły w środę, że uruchamiane od przyszłego tygodnia połączenie Bydgoszcz-Bristol zostanie w czerwcu zlikwidowane, a istnienie pozostałych połączeń jest zagrożone. Przewoźnik chce zmusić władze Bydgoszczy do spłaty 1,6 mln zł długu; władze uważają, że zobowiązania wypełniło.

MFW może podwyższyć globalne prognozy wzrostu na 2010


Międzynarodowy Fundusz Walutowy może podwyższyć swoje prognozy dla globalnej gospodarki w 2010 r., bo powracają oznaki wzrostu - poinformował pierwszy wicedyrektor zarządzający MFW, John Lipsky.

Gomułka: częściowa likwidacja hazardu jest radykalnym eksperymentem


Radykalny eksperyment - tak prof. Stanisław Gomułka określa zaproponowaną we wtorek przez rząd częściową likwidację hazardu. Jego zdaniem, spowoduje to powstanie nielegalnego rynku.

znalezionych: 27504, strona 11 z 5501
<<<  -  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  -  >>>