Stawka 0 proc. w WDT - warunki stosowania i sposób deklarowania


Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów jest szczególnym rodzajem dostawy, która uprawnia do zastosowania stawki 0%. W ustawie o VAT w art. 42, szczegółowo wymienione zostały warunki umożliwiające zastosowanie obniżonej stawki VAT dla WDT.

Włochy: minister rolnictwa przeciwko "kryminalizacji wina"


Włoski minister rolnictwa Luca Zaia wyraził opinię, że nie należy uznawać za pijaną osoby, która wypiła dwa kieliszki wina. Jego zdaniem jest to bowiem przejaw "kryminalizacji" tego trunku, która "nie ma żadnego sensu i zabija jeden z najbardziej prestiżowych sektorów `made in Italy`".

Po okresie umocnienia PLN nastąpi jego osłabienie - wiceprezes NBP


Po okresie umocnienia polskiej waluty można przypuszczać, że złoty zacznie się osłabiać - uważa wiceprezes Narodowego Banku Polskiego Witold Koziński.

Cersanit odwołał się od decyzji UOKiK ws. kary dla Opoczna


Spółka Cersanit, która przejęła producenta płytek ceramicznych Opoczno w maju 2008 r., odwołała się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie nałożonej na Opoczno przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK) kary w wysokości ponad 900 tys. zł, podał Cersanit w komunikacie.

400 osób do zwolnienia w PLL LOT


- W ramach restrukturyzacji PLL LOT 400 osób do marca przyszłego roku ma zostać zwolnionych z pracy - poinformował w poniedziałek PAP prezes LOT-u Sebastian Mikosz. W spółce zostanie też wypracowany nowy układ pracy.

znalezionych: 27504, strona 2 z 5501
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>