Chiny planują miliardowe inwestycje w Grecji


Chiny planują zainwestować miliardy euro w sektor lotniczy, stoczniowy i logistyczny w przeżywającej obecnie kryzys gospodarczy Grecji - poinformował we wtorek brytyjski dziennik "Financial Times".

Kolejarze zeszli z torów


Związkowcy z PKP Polskie Linie Kolejowe w Gdańsku, Włoszczowie i w okolicy Lublina zakończyli blokady torów w swoich miejscowościach. Kolejarze walczyli w ten sposób o podwyżki płac. Pociągi jeździły w tym czasie okrężnymi trasami.

2300 pkt. na razie działa


Dzisiejsza sesja na GPW potwierdziła wczorajsze trudności z pokonaniem poziomu 2300 pkt. na WIG-u20. Już bardzo umiarkowane otwarcie kontraktów terminowych nasuwało podejrzenia, że z szarżą byków mogą być znowu kłopoty i przebieg sesji to potwierdził.

Sejm za zmianami w ustawach regulujących rynek finansowy


Sejm znowelizował w piątek ustawy regulujące rynek finansowy, które m.in. nakładają na inwestorów nowe obowiązki. Inwestorzy zwiększający swoje zaangażowanie np. w bank będą musieli informować o swoich zamiarach KNF.

Fed: sytuacja gospodarcza poprawiła się umiarkowanie we wszystkich regionach USA


Sytuacja gospodarcza poprawiła się umiarkowanie we wszystkich 12 regionach USA od połowy kwietnia do połowy maja. Poprawa ta była możliwa dzięki zwiększającym się wydatkom zarówno konsumentów jak i przedsiębiorstw - podał Fed w raporcie "Beige Book" (Beżowa Księga) o kondycji gospodarki USA w poszczególnych regionach kraju.

znalezionych: 27504, strona 8 z 5501
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>