Małe morze ropy popłynie do Orlenu


PKN Orlen ma umowę z genewską spółką Souz Petrolium na dostawy ropy. Od 1 stycznia przez trzy kolejne lata rurociągiem "Przyjaźń" będzie ona wysyłać 4,8 mln ton ropy rocznie. Jest to ponad jedna trzecia tego, co Orlen przerabia przez cały rok.

Nikkei edges down after rally; BOJ, Fed awaited


Japan's Nikkei average fell 0.3 percent on Tuesday, with profit-taking in recent gainers such as Canon Inc weighing on the index in the wake of its rise to a seven-week high the previous day.

Paliwo droższe o 6,5 grosza?


Przygotowywany przez Ministerstwo Gospodarki projekt zmian w systemie zapasów obowiązkowych ropy i paliw nie przewiduje wzrostu cen paliw - poinformował w czwartek resort gospodarki. Koszty utrzymywania zapasów są od dawna elementem ceny paliwa.

Analitycy DI BRE tną rekomendację


Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku w raporcie miesięcznym z 5 października obniżyli rekomendacje dla sześciu spółek.

Ropa w USA po 70 USD za baryłkę


Ropa naftowa jest wyceniana w piątek na rynku paliw w Nowym Jorku po 70 USD za baryłkę. Wcześniej jej cena zbliżyła się do 71 USD/b w reakcji na dane o wzroście produkcji przemysłowej i przerobu ropy w Chinach - podają maklerzy.

znalezionych: 27504, strona 9 z 5501
<<<  -  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  -  >>>