W 2012 r. deficyt spadnie do 3 proc. PKB


Deficyt sektora finansów publicznych spadnie w 2012 r. do poziomu 3 proc. PKB - powiedział w piątek wiceminister finansów Ludwik Kotecki. Zaznaczył, że zakłada to aktualizacja programu konwergencji, którą we wtorek ma przyjąć rząd.

Kolejny z internetowych gigantów zaatakowany przez chińskich hakerów. Po tym jak w zeszłym roku celem ataku były konta pocztowe Google'a, teraz cyberwłamywacze wzięli na celownik skrzynki w w serwisie Yahoo!, należące do zagranicznych dziennikarzy pracujących w Państwie Środka. Dominique Strauss-Kahn, the French Socialist politician heading the International Monetary Fund, on Sunday sidestepped questions about whether he may seek to run in France's 2012 presidential election, saying only he was happy with his current job. Przedsiębiorcy z branży budowlanej spodziewają się, że w 2010 roku sektor budowlany urośnie o 4,7 proc., zaś w przyszłym roku o 5,2 proc. - wynika z badania KMPG i CEEC. Przedsiębiorstwa spodziewają się w 2010 roku wzrostu sprzedaży o 4,1 proc., zaś ich obecne wykorzystanie mocy produkcyjnych wynosi 70 proc.Dziś rano nastąpiło lekkie osłabienie złotego w wyniku pogorszenia nastrojów na światowych giełdach, jednakże o godzinie 10.00 napłynęły z kraju pozytywne dane opublikowane przez GUS, co zmieniło sentyment na krajowym rynku walutowym. Bezrobocie wzrosło w lipcu zgodnie z prognozami z poziomu 10,7 proc. do 10,8 proc., dynamika sprzedaży detalicznej wypadła natomiast zdecydowanie lepiej od oczekiwań i z 0,9 proc. r/r w czerwcu skoczyła do 5,7 proc. r/r (oczekiwano wzrostu sprzedaży o 0,7 proc. r/r). W zachodniej Europie kontrakty na indeksy rosną przed otwarciem tej sesji, po zwyżkach w Azji. Wzrost notują również kontrakty na indeksy w USA - podają maklerzy. Korekta wisiała w powietrzu i wreszcie nadeszła. Nie "przeszkodziły" jej dobre dane płynące z amerykańskiego rynku pracy, gdzie deficyt handlowy i liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych okazały się lepsze niż oczekiwano.

ING obniżył rekomendacje dla europejskiego sektora bankowego do "niedoważaj", do "przeważaj" podwyższona została natomiast rekomendacja dla wielu defensywnych sektorów takich, jak: ochrona zdrowia, sektor telekomunikacyjny oraz sektor spożywczy.

Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że obszar ograniczonego użytkowania wokół stołecznego lotniska Okęcie jest nieaktualny. Szanse mieszkańców na odszkodowania spadły. Budować można wszystko - stwierdza "Życie Warszawy". Złoty pozostaje pod silnym wpływem doniesień dotyczących złej kondycji fiskalnej niektórych członków strefy euro, głównie Grecji. Jej problemy przysłaniają publikowane cyklicznie dane makro oraz decyzje banku centralnego. Niepokój o rozstrzygnięcie tej kwestii trzyma złotego w szachu i nie pozwala mu na umocnienie - ocenia rynek.

Cena emisyjna akcji Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) została ustalona na 23 zł dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Inwestorom indywidualnym spółka zaoferuje 38 927 025 akcji, czyli 15 proc. Obecnie stopę redukcji w tej transzy szacuje się na 96,5 proc. - podała spółka w komunikacie. Stopa bezrobocia w strefie euro w grudniu 2009 roku była najwyższa od sierpnia 1998 roku. Po uwzględnieniu czynników sezonowych wyniosła ona 10,0 proc. wobec 9,9 proc. w listopadzie, po korekcie - poinformował w piątek w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej. Analitycy spodziewali się stopy bezrobocia na poziomie 10,1 proc. 27/01/2010 -USD/JPY - Wykres zmian cen pary USD/JPY, którego wersję dzienną przedstawiono, wykazuje ostatnio wyraźną kontynuację trendu spadkowego, który ma miejsce od kwietnia 2009 roku.Najnowsze dane GUS o bezrobociu potwierdzają to, o czym wcześniej informowała Konfederacja Pracodawców Polskich w raporcie dotyczącym rynku pracy. Jak wynika z danych GUS, liczba bezrobotnych w dużych aglomeracjach rośnie znacznie szybciej niż w całej Polsce. Stosunkowa stabilność na polskim rynku pracy to głównie zasługa mniejszych miast i wsi. WIG20 na zamknięciu sesji w poniedziałek wzrósł o 1,23 proc. i wyniósł 2238,51 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł kurs akcji 118 spółek, 177 spadł, 53 nie zmienił się. Akcjami 4 firm nie handlowano. MSP, które zaproponowało funduszom emerytalnym jedno miejsce w radzie nadzorczej Enei, chce podobną politykę stosować przy ofertach kolejnych spółek. Resort nie wyklucza też oddania miejsca w zarządzie spółki, jeśli inwestor finansowy mocno by się zaangażował - powiedział Aleksander Grad, minister skarbu.

Goldman Sachs podniósł cenę docelową dla PGE do 27 zł


Analitycy Goldman Sachs podnieśli cenę docelową dla akcji Polskiej Grupy Energetycznej do 27 zł z 26 zł - podała agencja Bloomberg.

Dolar traci do europejskich walut


Środa na rynku walutowym upływa pod znakiem osłabienia dolara w relacji do europejskich walut. W przypadku GBP/USD rodzi to krótkoterminowe konsekwencje, natomiast EUR/USD jest o krok od rozpoczęcia większej korekty.

Bogdanka dopuszczona do due diligence zakładu ceramiki Markowicze


Minister Skarbu Państwa, w wyniku analizy odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki Zakład Ceramiki Budowlanej Markowicze, do kolejnego etapu prywatyzacji, czyli badania due diligence, dopuścił pięć spółek, w tym m.in. notowaną na GPW Bogdankę - poinformowało MSP w komunikacie.

Spore spadki na Wall Street


Wall Street zanotowała w poniedziałek spore spadki pod wpływem negatywnych danych z rynków spoza USA, głównie w Azji, a także słabych wyników niektórych amerykańskich spółek.

Jeśli szukasz firmy, która przeprowadza transport odpadów niebezpiecznych to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Naszą główną specjalnością jest

transport odpadów niebezpiecznych

w tym odpadów medycznych oraz odpadów przemysłowych. Zapewniamy, że transport odpadów niebezpiecznych przeprowadzamy w sposób licencjonowany i w pełni bezpieczny dla środowiska.

Odłączą miasta bez zgody rządu


Wyłączą prąd małym miastom, by dostarczyć go dużym, i stanie się to bez wiedzy rządu. Taką możliwość da energetykom jedna ze zmian w zapisach prawa energetycznego, która obowiązywać będzie od czwartku.