W 2012 r. deficyt spadnie do 3 proc. PKB


Deficyt sektora finansów publicznych spadnie w 2012 r. do poziomu 3 proc. PKB - powiedział w piątek wiceminister finansów Ludwik Kotecki. Zaznaczył, że zakłada to aktualizacja programu konwergencji, którą we wtorek ma przyjąć rząd.

Centralny bank Australii (Reserve Bank of Australia) podniósł dzisiaj stopy procentowe o 0,25 pkt proc. do 3,50 proc. Spodziewano się takiego kroku. Bank nie wyklucza podwyżek na następnych posiedzeniach, jednak prawdopodobnie najwcześniej w lutym. Włoski Urząd Lotnictwa Cywilnego (ENAC) nałożył w sobotę karę na irlandzkiego taniego przewoźnika lotniczego Ryanair w wysokości 3 mln euro za brak opieki nad swymi pasażerami, którzy zostali unieruchomieni na lotniskach we Włoszech po wybuchu islandzkiego wulkanu. Wielka niespodzianka na amerykańskim rynku samochodowym - General Motors utracił tam palmę pierwszeństwa na rzecz Forda. W lutym br. Ford sprzedał 142285 pojazdów, podczas gdy General Motors "tylko" 141951.Coraz więcej Polaków kupuje towary przez internet i sprowadza je zarówno z kraju, jak i zza granicy. Tymczasem brakuje wspólnych przepisów regulujących ten rynek dla całej Unii Europejskiej - powiedziała we wtorek wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzata Kozak podczas debaty poświęconej unijnej dyrektywie w sprawie praw konsumentów. Sprzedaż detaliczna we Włoszech spadła w sierpniu, bez uwzględniania czynników sezonowych, o 2,9 proc. rdr, po spadku w lipcu o 2,5 proc. - poinformował w czwartek w komunikacie Włoski Instytut Statystyczny w Rzymie. Zdaniem Katarzyny Zajdel-Kurowskiej, przedstawiciela Polski przy MFW, sytuacja Polski po sobotniej katastrofie w oczach MFW i inwestorów zagranicznych nie uległa zmianie. Fundusz podtrzymuje swoje oczekiwania wobec Polski w kwestii działań w polityce fiskalnej i monetarnej oraz ze spokojem oczekuje na decyzje personalne w instytucjach państwowych.

Desygnowany na komisarza UE ds. budżetu Janusz Lewandowski opowiedział się w poniedziałek podczas przesłuchania w Parlamencie Europejskim (PE) przeciwko utworzeniu unijnego podatku, z którego finansowany byłby unijny budżet oraz przeciw nacjonalizacji Wspólnej Polityki Rolnej (WPR).

Nastroje we francuskim biznesie w marcu wyraźnie się poprawiły. Oferta Budimeksu została wybrana przez GDDKiA jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę węzła komunikacyjnego w Gdańsku. Wartość kontraktu wynosi 152,9 mln zł - poinformował Budimex w komunikacie. Spółka podała także, iż podpisała kontrakt o wartości 82,9 mln zł, w segmencie budownictwa mieszkaniowego.

Problematyka zaliczania w koszty uzyskania przychodów wydatków na poczęstunek dla kontrahentów wciąż budzi wiele wątpliwości i wywołuje rozbieżności nawet wśród samych organów podatkowych. Spory wynikają z różnych interpretacji pojęcia kosztów reprezentacji, które to zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 23 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. z 2000 r. Nr 14, poz. 176 ze zm.) należą do katalogu wydatków nie uznawanych za koszty uzyskania przychodów (w szczególności poniesione na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych). Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP Intercity powołało Dariusza Fidyta na stanowisko członka zarządu i dyrektora ds. technicznych spółki - poinformował w piątek rzecznik Grupy PKP Łukasz Kurpiewski. To kolejna w ciągu kilku tygodni zmiana w zarządzie spółki. Słaba ekonomia sprzyja tyciu amerykańskich pracowników - wynika z sondażu przeprowadzonego przez CareerBuilder.com, największego w USA portalu pośredniczącego w szukaniu pracy.Po piątkowych emocjach, związanych z wygasaniem marcowych serii kontraktów terminowych, wczorajszą sesję WIG20 zakończył na małym, 0,16% minusie i notuje obecnie poziom 2437,59 pkt. Abonentem będzie nie tylko osoba, która zawarła pisemną umowę z operatorem, ale także użytkownicy telefonów komórkowych na kartę oraz korzystający z aparatów publicznych - zakłada przyjęty we wtorek przez rząd projekt nowelizacji Prawa telekomunikacyjnego. Związek Nauczycielstwa Polskiego (ZNP) docenia starania rządu, ale jego propozycję przyszłorocznych podwyżek "1+3" dla nauczycieli uznaje za niewystarczającą - poinformował w czwartek prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Jak się w Polsce walczy z bezrobociem?


W większości krajów Europy pasywny model rynku pracy - oparty na wypłacaniu zasiłków na rzecz bezrobotnych - odchodzi do przeszłości. Jego miejsce zajmuje model aktywny, którego celem jest szybkie i efektywne włączanie bezrobotnych w szeregi pracujących.

Strajk na niebie


Podróżowanie samolotem może znów okazać się problemem. Tym razem nie z powodu islandzkiego wulkanu, a strajku. O północy rozpoczął się protest personelu pokładowego linii lotniczych British Airways.

Złoty przed próbą testowania poziomu 4,20 za euro


Dobre dane ze świata mogą przyczynić się do wzrostu apetytu na ryzyko, a wraz z nim na wzrost wartości złotego. PLN będzie we wtorek testował poziom 4,20/EUR - uważają eksperci rynku FX. Analitycy spodziewają się dobrych wyników wtorkowej aukcji dwulatek.

Bank of America rekomenduje Pekao SA


Bank of America wznowił wydawanie rekomendacji dla Banku Pekao od zalecenia "kupuj" - poinformował w poniedziałek Bloomberg.

Jeżeli twoja placówka wytwarza odpady medyczne, w tym odpady weterynaryjne wówczas musisz zatroszczyć się o odpowiednie opakowania na odpady medyczne. W takich opakowaniach możesz przechowywać

odpady weterynaryjne

oraz inne odpady medyczne. Takie pojemniki na odpady weterynaryjne służą również do przechowywania klisz rtg. Nasze opakowania na odpady weterynaryjne posiadają wszystkie możliwe atesty.

Fabryka Fiata w Tychach wstrzymała produkcję


W związku z powodzią fabryka Fiata w Tychach wstrzymała w czwartek produkcję. Sam zakład, choć położony blisko podtopionych terenów, nie ucierpiał. Produkcję jednak przerwano, bo fabryka nie dostaje szyb z dotkniętej powodzią huty w Sandomierzu.

KE chce przedłużyć do 2023 r. pomoc państwa dla kopalni węgla kamiennego


Komisja Europejska zamierza przedłużyć system pomocy państwa dla kopalni węgla kamiennego do 2023 roku - wynika z projektu, który ma być przedstawiony przez komisarza ds. konkurencji Joaquina Almunię w pierwszej połowie lipca.

ECB's Stark: Must Not Underestimate Global Stagflation Risks


The risk of global stagflation, or an episode of very weak economic growth coupled with high rates of inflation and unemployment, must not be underestimated, a key member of the ECB's executive board said Monday.

USD/CHF - wykres dzienny


(Górne okno - cena, Dolne okno - Wolny Oscylator Stochastyczny; poziomy wsparcia/oporu - kolor żółty; linie trendu wzrostowego - kolor zielony; linie trendu spadkowego - kolor czerwony; formacje cenowe - kolor biały; 50-okresowa arytmetyczna średnia krocząca - kolor niebieski)

Zapowiada się lifting giełd na koniec kwartału


Na rynkach uzależnionych dużo mocniej od spekulacji inspirowanej przez nielicznych "wielkich" niźli od fundamentalnego całokształtu wypada szukać mniej racjonalnych wytłumaczeń bieżących tendencji. Przeminęła obfitująca w nie lada fajerwerki "sesja trzech wiedźm", pokazująca niewidzialną i bezkarną rękę zagranicznego monopolu ustawiającego notowania na kontraktach na WIG20 oraz kilku głównych polskich spółkach. Obecnie pozostaje ledwie sześć sesji na globalne tuningowanie indeksów z okazji końca kwartału.

PKB nie rozczarował, ale to za mało


Rano pojawiło się kilka optymistycznych sygnałów. Były nimi zakończenie sesji w USA na plusie, odczyt PKB w Polsce za 2009 rok i zapowiedź premiera dotycząca poprawy finansów publicznych.

Singer nowym prezesem banku centralnego Czech


Prezydent Czech Vaclav Klaus mianował w piątek Miroslava Singera na nowego prezesa banku centralnego Czech. Singer zastąpi Zdenka Tumę, który odchodzi ze stanowiska pod koniec czerwca.

Szachy na lekcjach?


Jeszcze 50 tys. podpisów w kilka dni muszą zebrać inicjatorzy akcji szachy do szkół. Jeśli się uda, projekt ustawy w tej sprawie trafi do Sejmu, pisze "Dziennik Polski".

Szwedzkie przewodnictwo przeciwko regulacji rynku mleka


Szwedzkie przewodnictwo w Unii Europejskiej opowiedziało się w poniedziałek przeciwko pomysłowi Francji i Niemiec, by w odpowiedzi na kryzys na rynku mleczarskim zwiększyć regulację tego sektora rolnego.

"Le Figaro": Niemcy samotnym jeźdźcem Europy


Berlin chce w pojedynkę uratować strefę euro, narzucając innym krajom UE dyscyplinę budżetową na wzór niemiecki - pisze w czwartek francuski dziennik "Le Figaro". Gazeta krytykuje wypowiedzi kanclerz Angeli Merkel i nazywa Niemcy "samotnym jeźdźcem Europy".

MF sprzedało na przetargu bony za 0,84 mld zł, popyt 2,21 mld zł


Ministerstwo Finansów sprzedało na poniedziałkowym przetargu bony 52-tygodniowe o wartości 835,20 mln zł wobec oferty wynoszącej 800-1.000 mln zł, podał resort w komunikacie. Popyt wyniósł 2.213,64 mln zł.

Kontrakty w Europie w dół po mocnych spadkach indeksów w Azji i słabszym PKB Japonii


Spadają kontrakty na europejskie indeksy po mocnych spadkach na giełdach w Azji i słabszym od prognoz PKB w Japonii.

Euro zone Aug consumer prices fall less than forecast


Euro zone consumer prices fell for the third month running year-on-year in August, data showed on Monday, but by less than the record drop in July and economists expect them to start growing again in coming months.

Potężne rządowe uderzenie w kredyty


Węgierski rząd wprowadził ograniczenia w udzielanych obywatelom kredytach. Od 1 marca banki mogą pożyczyć kwotę nie większą niż 75 proc. (loan-to-value) wartości nieruchomości i pojazdu w forintach, 60 proc. w euro i 45 proc. w każdej innej walucie.

CDP i Optimus szykują się do fuzji


CDP Investment może połączyć się z Optimusem jeszcze w 2010 r. Emisja akcji o wartości kilkudziesięciu mln zł na finansowanie kolejnych projektów rozwojowych grupy możliwa jest w 2011 lub 2012 r. W bieżącym roku grupa CDP Investment planuje około 90 mln zł przychodów, 8-10 mln zł EBITDA i zysk netto - poinformowali przedstawiciele CDP Investment.

Wahań nastrojów ciąg dalszy


Kłopoty z Warsetem uniemożliwiły planowy start notowań na warszawskiej giełdzie, ale można przypuszczać, że wzorem europejskich rynków dzisiejszy dzień będzie stał pod znakiem zwyżek. Korzystnie na atmosferę oddziałują odczyty PKB w Niemczech i Francji za II kwartał, które nieoczekiwanie przyniosły kwartalny wzrost, choć oczekiwano symbolicznego spadku.

Od wielu lat pracuję jako grafik komputerowy śląsk i przez ten czas zrealizowałem setki projektów jako grafik komputerowy śląsk. Jeśli chcesz, żeby profesjonalny grafik komputerowy śląsk zajął się realizacją twoich projektów zapraszam do kontaktu. Jako grafik komputerowy śląsk pracuję na sprzęcie najwyższej jakości, a przez wszystkie lata jako grafik komputerowy śląsk współpracuję tylko z najlepszymi drukarniami na Śląsku. Zlecając mi swoje realizacje masz pewność, że grafik komputerowy śląsk wykona je na najwyższym poziomie.