Alicja Kapuścińska o biografii męża: tam jest masa nadużyć


Żona Ryszarda Kapuścińskiego, Alicja powiedziała w środę, że książka Artura Domosławskiego zawiera "masę nadużyć". Jak twierdzi, książka nie miała być biografią jej męża, tylko książką o odbiorze Kapuścińskiego w świecie.

Sir Michael Caine nie chce oglądać żadnych starych filmów ze swoim udziałem. Jak twierdzi, to byłoby dla niego okropne... Zobacz premierowy teledysk zespołu Andy, w którym komponują i śpiewają wyłącznie dziewczyn. Klip promuje krążek zatytułowany "11 piosenek" trafił na rynek w piątek, 13 listopada. Biorąc pod uwagę, iż ekranizacja powieści J.R.R. Tolkiena o przygodach niziołków z dużymi, włochatymi stopami wciąż nie ma reżysera, Peter Jackson rozważa stanięcie za kamerą."The Panic Broadcast" - nowy album szwedzkich metalowców z Soilwork ujrzy światło dzienne 2 lipca. O przekazywanie lub udostępnianie listów, dokumentów, pamiętników oraz fotografii przybliżających losy osób poległych na Wschodzie w 1939 roku oraz zamordowanych w latach 1940 i 1941 apeluje stołeczne Muzeum Katyńskie. The Residents - awangardowa grupa muzyczna pochodząca z Luizjany wystąpi na dwóch koncertach w Polsce. Formacja zagra 4 maja we Wrocławiu i dzień później w Krakowie.

Bill Kaulitz z niemieckiej grupy Tokio Hotel cudem uniknął poważnych uszczerbków na zdrowiu.

Na początku maja 2010 roku w Hali Arena w Poznaniu wystąpi zespół Transatlantic, nazywany progrockową supergrupą. Album "Pogrzeb" śląskiego rapera Miuosha jest już dostępny w sklepach.

Jedyna polska premiera tygodnia - "Nigdy nie mów nigdy" w reżyserii Wojtka Pacyny - została zmiażdżona przez krytykę. "Nie tylko jest filmem złym, ale bezczelnie udaje, że jest czymś więcej niż tylko kolejnym produkcyjniakiem komediowo-romantycznym" - pisze Magdalena Michalska ("Dziennik"). Roman Polański nie zostanie zwolniony z aresztu w czwartek, a do swego domu zostanie przeniesiony dyskretnie - oświadczył tego dnia rzecznik szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości Folco Galli. Na kolejnym koncercie z cyklu "Gdy muzyka była młodsza" usłyszymy zespół muzyki dawnej Musica Florea z Pragi, który wykona utwory Henry Purcella. Koncert odbędzie się w klasztorze dominikanów w Łodzi, przy ul. Zielonej 13, w poniedziałek, 8 marca, o godz. 19.30.Organizatorzy warszawskiego koncertu niesfornego Petera Doherty'ego potwierdzają, że brytyjski muzyk wystąpi w stolicy 11 czerwca. "Tata zza żelaznej kurtyny" to tytuł filmu dokumentalnego o wybitnym, nieżyjącym już polskim kompozytorze Andrzeju Panufniku. Obraz, wyreżyserowany przez Krzysztofa Rzączyńskiego, zaprezentowano w poniedziałek w Warszawie. We Wrocławskiej Operze trwają zdjęcia do filmu Jana Komasy "Sala samobójców", który jest debiutem pełnometrażowym tego reżysera, współtwórcy głośnej "Ody do radości". W rolach głównych wystąpią w obrazie: Roma Gąsiorowska, Agata Kulesza, Krzysztof Pieczyński i Jakub Gierszał. Film ma trafić do kin jesienią 2010 roku.

Michael Haneke o starości


Michael Haneke przygotowuje się do pracy nad kolejnym obrazem.

Udany powrót bitników na początek Sundance


Nie uroczystą galą, jak dotychczas, lecz skromną premierową projekcją długo oczekiwanego "Howl" rozpoczął się wczoraj w Eccles Theater w Park City prestiżowy Sundance Film Festival, czyli największe święto kina niezależnego.

Romy Schneider: Kostiumy, zdjęcia, plakaty


Dwadzieścia siedem lat po śmierci Romy Schneider, wybitnej niemieckiej aktorki austriackiego pochodzenia, legitymującej się także francuskim paszportem, w berlińskim Muzeum Filmu i Telewizji otwarto wystawę poświęconą jej życiu i filmowym kreacjom.

A million different loves!?


W dniach 19 - 21 lutego Kino Pod Baranami zaprasza na trzeci festiwal filmów queer.

"Hurt Locker" z nagrodą krytyków


Wyreżyserowany przez Kathryn Bigelow obraz "The Hurt Locker" zdobył uznanie krytyków z Los Angeles Film Critics Association. W niedzielę, 13 grudnia, organizacja przyznała mu nagrodę za najlepszy film roku i najlepszą reżyserię - poinformował magazyn "Variety".

Bono śpiewał Frankowi Sinatrze


Bono napisał swego czasu utwór dla Franka Sinatry. Co więcej, w dość niezwykłych okolicznościach zaprezentował ją legendarnemu wokaliście.

Wróblewska, Przybytek i Zakościelny w Teatrze Żydowskim


W poniedziałek, 7 czerwca w warszawskim Teatrze Żydowskim odbędzie się koncert "Śpiewając jazz" z udziałem Marianny Wróblewskiej i Beaty Przybytek oraz z gościnnym występem Macieja Zakościelnego.

Irek Dudek szykuje "Bluesy"


7 maja ukaże się płyta "Dudek Bluesy" zgodnie z tytułem prezentująca bluesowe oblicze Irka Dudka.

Lady GaGa: Kokaina i tragedia


Lady GaGa przez długi czas uzależniona była od kokainy.

Powstanie film o Venomie


Gary Ross zajmie się ekranizacją filmu "Venom". Główny bohater jego produkcji będzie pierwszym z przeciwników Spider-Mana, który doczeka się własnego obrazu.

Nowy album Whitney Houston już w sprzedaży


W poniedziałek, 31 sierpnia, do sklepów trafił najnowszy album Whitney Houston. Krążek zatytułowany jest "I Look To You".

Film o Polańskim w polskich kinach


13 listopada na polskie ekrany trafi film dokumentalny Mariny Zenovich "Polański. Ścigany i pożądany". Dystrybutorem obrazu jest Kino Świat.

Mandaryna: ciężko pracowałam, żeby zaśpiewać na tamtym festiwalu


W najnowszym wydaniu dwutygodnika "Viva!", Mandaryna bardzo szczerze wypowiedziała się, na temat pamiętnego występu podczas sopockiego festiwalu w 2005 roku.

Alter ego The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble w Firleju


Holenderski projekt The Mount Fuji Doomjazz Corporation, zaprezentuje na żywo swoją wersję ścieżki dźwiękowej do filmu Davida Lyncha "Człowiek Słoń". Koncert projektu znanego też jako The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble, odbędzie się 29 kwietnia w klubie Firlej we Wrocławiu w ramach 5-cio dniowego festiwalu Asymmetry.

Whitney: Kłopoty z głosem?


Whitney Houston wróciła na scenę z płytą "I Look To You", lecz pojawiły się głosy, że wokalistka na koncercie promującym w Nowym Jorku miała problemy z głosem.

Hellyeah: Metalowe rodeo


Amerykańska formacja Hellyeah zakończyła nagrania drugiej płyty "Stampede".

71. rocznica urodzin Doroty Terakowskiej


30 sierpnia 2009 r. minęła 71. rocznica urodzin Doroty Terakowskiej, znanej pisarki i dziennikarki.

Książka podsumowującą dokonania Big Cyca


Jeszcze w tym roku na rynku księgarskim ukaże się książka, podsumowującą 20-letnie dokonania zespołu Big Cyc pod tytułem "Big Cyc na barykadzie rokędrola".

Korn porzuca eksperymenty


Grupa Korn kończy prace nad nową płytą. Dzieła, które właśnie jest miksowane, należy spodziewać się w czerwcu.

Piosenkarz Jean Ferrat nie żyje


Piosenkarz, kompozytor, autor tekstów Jean Ferrat zmarł w sobotę w szpitalu w Aubenas w departamencie Ardeche na południu Francji.

Od wielu lat pracuję jako grafik komputerowy śląsk i przez ten czas zrealizowałem setki projektów jako grafik komputerowy śląsk. Jeśli chcesz, żeby profesjonalny grafik komputerowy śląsk zajął się realizacją twoich projektów zapraszam do kontaktu. Jako grafik komputerowy śląsk pracuję na sprzęcie najwyższej jakości, a przez wszystkie lata jako grafik komputerowy śląsk współpracuję tylko z najlepszymi drukarniami na Śląsku. Zlecając mi swoje realizacje masz pewność, że grafik komputerowy śląsk wykona je na najwyższym poziomie.