Ferro chce pozyskać z emisji na GPW około 8,56 mln zł


Działająca w branży sanitarnej spółka Ferro szacuje, że wpływy netto z emisji nowych akcji wyniosą około 8,56 mln zł, z czego do 7,56 mln zł trafić ma na zwiększenie kapitału obrotowego, a 1 mln zł na inwestycje w IT - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

Związek Banków Polskich i Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych chcą uregulować rynek pośredników kredytowych. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaleca ostrożność. Zdaniem regulatora, zmiany mogłyby zwiększyć bezrobocie w branży finansowej. Polski Koncern Mięsny Duda miał 1,11 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2009 roku wobec 8,68 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Sześć milionów akcji PZU, czyli ponad jedna trzecia sprzedawanych w ofercie pierwotnej walorów, ma trafić w maju w ręce około 200 tysięcy drobnych inwestorów - pisze "Parkiet".Stany Zjednoczone są na drodze do gospodarczego uzdrowienia, warunki na rynkach finansowych są stabilniejsze i pojawiły się pierwsze oznaki stabilizacji na rynku mieszkaniowym - oświadczył w poniedziałek Larry Summers główny doradca ekonomiczny prezydenta USA Baracka Obamy. Polska waluta pozostawała względnie stabilna i mocna w piątek, pomimo danych jakie napłynęły na rynek z amerykańskiego Departamentu Pracy. Wskaźnik aktywności w usługach w USA nieoczekiwanie spadł w listopadzie do 48,7 pkt z 50,6 pkt miesiąc wcześniej - podał w czwartek Instytut Zarządzania Podażą (ISM).

Spowolnienie gospodarcze potęguje przestępstwa w firmach. Ofiarą takich przestępstw padło aż 30 proc. badanych firm.

Niemiecki eksport zanotował w lipcu trzeci z kolei miesiąc wzrostu, co dodatkowo zwiększyło nadwyżkę handlową Niemiec i rozbudziło nadzieje na to, że ożywienie gospodarcze w największej gospodarce w Europie w trzecim kwartale nabierać będzie impetu. Podpisana 8 lipca umowa dotyczy dostawy dwóch kotłów odzyskowych dla instalacji termicznej utylizacji odpadów komunalnych w Baku, w Azerbejdżanie. Bezpośrednią stroną kontraktu dla RAFAKO jest firma CNIM ENGINEERS FZC, z rodziny francuskiego potentata energetycznego dostarczającego tego typu instalacje.

W kilku transakcjach pakietowych sprzedano w środę 2,6 mln akcji, stanowiących około 8,17 proc. kapitału Gino Rossi. Na rynku EUR/USD nastał okres bardzo znienawidzony przez inwestorów. Kurs europejskiej pary oscyluje w trendzie bocznym. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że Rada Polityki Pieniężnej nie powinna obecnie podnosić stóp procentowych. - Rada powinna zachować miękkie i łagodne serce dla procesów społecznych i gospodarczych - powiedział wicepremier.Dzisiejsza sesja na rynku złotego rozpoczęła się w dość stabilnych nastrojach. Hotel Peninsula w Pekinie ma znacznie więcej personelu niż jego odpowiednik w Nowym Jorku. Zastępy odźwiernych przywołują taksówki, bagażowi konkurują o bagaż, szklanki z wodą w restauracji są wypełniane przez uprzedniej prośby. W niedalekim domu handlowym tuziny sprzedawców głośno zachwalają towar i udowadniają, że Pekin to miasto, gdzie najłatwiej złapać taksówkę. Ilość punktów usługowych w stolicy Chin jest nieprzeliczona. To przywołuje pytanie o chiński biznes, czy nie zależy im na efektywności? Z 700 firm, które zbankrutowały w zeszłym roku, ponad 600 mogło upaść w fikcyjny sposób - uważają ekonomiści i biją na alarm. W tym roku, jak mówią prognozy, zbankrutuje 1,5 tys. firm. Większość z tych upadłości będzie wyreżyserowana - twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna".

Nowy rok, stara technologia


Dzisiejsza sesja na GPW przyniosła spodziewaną zwyżkę na otwarciu, ponieważ po wczorajszym lekkim strachu indeksy amerykańskie, jednak dosyć niespodziewanie, zamknęły się na lekkich plusach, a więc można było odreagować wczorajszą przecenę.

Unibep skupi do 1,5 mln akcji własnych


NWZA Unibepu zdecydowało o upoważnieniu zarządu do skupu do 1,5 mln akcji własnych. Na skup akcji Unibep przeznaczy od 1,5 do 7,9 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie. Upoważnienie zarządu do skupu akcji własnych obowiązuje do 31 grudnia 2011 r.

Inwestorzy w świetnych nastrojach


Początek tygodnia przyniósł solidny spadek notowań naszej waluty w szczególności wobec dolara. Był to czas, kiedy na świecie powszechnie obawiano się rozpoczęcia korekty spadkowej na wielu rynkach jednocześnie (surowców, giełd, walut) Początek tygodnia przyniósł solidny spadek notowań naszej waluty w szczególności wobec dolara. Był to czas, kiedy na świecie powszechnie obawiano się rozpoczęcia korekty spadkowej na wielu rynkach jednocześnie (surowców, giełd, walut)

Polacy mniej kupują


Sprzedaż detaliczna spadła w styczniu br. o 24,4 proc. w ujęciu miesięcznym, ale wzrosła o 2,5 proc. rdr - podał Główny Urząd Statystyczny. To wynik gorszy od prognoz ekonomistów.

Tusk: Punkty z automatami znikną z Polski


Premier Donald Tusk powiedział, że rząd opowiada się za całkowitym zakazem prowadzenia biznesu związanego z automatami o niskich wygranych poza kasynami. - W ciągu pięciu lat hazard tego typu powinien zniknąć w stu procentach - podkreślił.

Gazu zabraknie już w listopadzie


Jeśli do końca października nie dojdzie do porozumienia polsko-rosyjskiego, trzeba będzie ograniczyć dostawy gazu dla firm - ostrzega "Rzeczpospolita".

Zaskakująca determinacja polskich firm


Determinacja dużych przedsiębiorstw w integracji walutowej jest zaskakująca. Dla euro zniosą wiele. Pięciu na sześciu prezesów zrzeszonych w Polskiej Radzie Biznesu, dla unijnej waluty zgodziłoby się na powrót kryzysu - informuje "Puls Biznesu".

Igrzyska toczą się w najlepszym mieście świata


Vancouver teraz jest znane z olimpijskich igrzysk, ale okazuję ono też... najlepszym do życia miastem świata. Z rankingu Economist Intelligence Unit wynika, że najlepiej żyje się w miastach Kanady i Australii. Łącznie w pierwszej "10" znalazło się aż siedem miast z tych krajów. Najlepiej na jakość życia w miastach wpływa więc... sport.

G20: EU's Borg: Global Economy At Early Stage Of Recovery


The global economic recovery is in its early stages and the European Union will insist that expansionary policies be kept in place when finance ministers from the Group of 20 leading economy meet Friday and Saturday, Swedish Finance Minister Anders Borg said.

Coraz lepsza sytuacja na polskim rynku pracy


Większość firm kończy zwolnienia i planuje pierwsze podwyżki dla pracowników. Takie zaskakująco optymistyczne wnioski wyłaniają się z danych firm rekrutacyjnych.

Prognostycy podwyższają szacunki wzrostu PKB eurolandu


Prognostycy podwyższają swoje szacunki PKB dla strefy euro - podał Europejski Bank Centralny.

I&B System ma list intencyjny w sprawie zakupu 99,03 proc. akcji Imagis


I&B System podpisał list intencyjny w sprawie nabycia 7.744.000 akcji spółki Imagis, które stanowią 99,03 proc. kapitału zakładowego i uprawniają do wykonywania 99,43 proc. głosów. Ewentualny zakup akcji ma nastąpić za gotówkę lub akcjami nowej emisji I&B System - poinformowała spółka w komunikacie.

Nikkei falls 0.6 pct as firm yen hits exporters


Japan's Nikkei average lost 0.6 percent on Thursday as exporters fell on worries about the U.S. economy after dismal jobs data, but Dainippon Sumitomo Pharma rose on news it would bid for a U.S. drug firm.

WTO: pomoc udzielona Airbusowi przez UE jest nielegalna


Światowa Organizacja Handlu uznała, że pomoc finansowa udzielona przez Unię Europejską producentowi samolotów jest nielegalna, poinformowało BBC powołując się na dziennik The Wall Street Journal.

Polacy zarabiają średnio prawie 3500 zł miesięcznie


Przeciętne wynagrodzenie brutto w marcu 2010 roku wyniosło 3 493,42 zł, co oznacza, że rok do roku wzrosło o 4,8 proc., a miesiąc do miesiąca wzrosło o 6,2 proc. - podał Główny Urząd Statystyczny.

Związki chcą coraz więcej


Związkowcy z Polskiej Grupy Energetycznej domagają się rekordowych podwyżek pensji oraz długoletnich gwarancji zatrudnienia. Podwyżek domagają się także górnicy - informuje "Rzeczpospolita".

Ceny miedzi w górę, bo w USA widać poprawę w gospodarce


Miedź drożeje na giełdach metali z powodu optymizmu o poprawie w gospodarce USA - podają maklerzy.

"Szejnfeld musi wrócić"


"Natychmiast przywrócić do pracy Adama Szejnfelda" - domaga się w wydanym oświadczeniu, które przywołuje dziennik.pl szef Business Centre Club, Marek Goliszewski. Wtóruje mu szef Krajowej Izby Gospodarczej, Andrzej Arendarski. Według nich, zdymisjonowany za aferę hazardową polityk był idealnym wiceministrem, a bez niego nie da się ułatwić polskim biznesmenom działania.

Euro po liftingu zyskuje na wartości


Na rynku forex kolejny dzień obserwujemy silne umocnienie europejskiej waluty względem amerykańskiego dolara. Do dużej dynamiki wzrostu doszło wczoraj wieczorem. Obecnie aprecjacja euro jest kontynuowana. Czy to już koniec trendu spadkowego na rynku euro dolar?

Impulsy do korekty


Niestety WIG20 wybrał wczoraj drogę na południe i przebił linie 2500 pkt., co utworzyło na wykresie złowrogą dla posiadaczy akcji formację głowy z ramionami. Blue chipy po spadku o 2,45% notują obecnie wartość 2483,68 pkt.

Od wielu lat pracuję jako grafik komputerowy śląsk i przez ten czas zrealizowałem setki projektów jako grafik komputerowy śląsk. Jeśli chcesz, żeby profesjonalny grafik komputerowy śląsk zajął się realizacją twoich projektów zapraszam do kontaktu. Jako grafik komputerowy śląsk pracuję na sprzęcie najwyższej jakości, a przez wszystkie lata jako grafik komputerowy śląsk współpracuję tylko z najlepszymi drukarniami na Śląsku. Zlecając mi swoje realizacje masz pewność, że grafik komputerowy śląsk wykona je na najwyższym poziomie.