Ferro chce pozyskać z emisji na GPW około 8,56 mln zł


Działająca w branży sanitarnej spółka Ferro szacuje, że wpływy netto z emisji nowych akcji wyniosą około 8,56 mln zł, z czego do 7,56 mln zł trafić ma na zwiększenie kapitału obrotowego, a 1 mln zł na inwestycje w IT - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

Zdaniem analityków BPH zmienia zasadniczy kurs. W strategii przyjętej w piątek bank ma się stać mocnym detalistą. Jak podaje dzisiejszy Parkiet , BPH po raz trzeci przeprowadzi masowe redukcje. W zeszłym roku pracę straciło 930 osób, na koniec marca 2010 r. w BPH pracowało 8054 pracowników. Środek tygodnia na warszawskim parkiecie pod koniec okresu wakacyjnego przebiega nadzwyczaj spokojnie. Sprzyja temu globalne odprężenie nastrojów oraz brak publikacji danych makro zza oceanu. Aktywność krajowych inwestorów jest podobna do wczorajszej. mWIG40 i sWIG80 tracą powoli na wartości. Blue chipy trwały w konsolidacji w pierwszej połowie dzisiejszej notowań. Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), zdecydował, że nowe akcje Banku Millennium serii L zostaną wprowadzone do obrotu giełdowego w środę 10 marca, a wtorek będzie ostatnim dniem notowania praw do akcji, poinformował bank w komunikacie.Zarząd Centrum Klima zamierza zarekomendować walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy wypłatę 40 gr dywidendy na akcję z zysku za 2009 rok - poinformowała spółka w komunikacie. Z zysku za 2008 rok spółka przeznaczyła na dywidendę 1,66 mln zł, co dało 30 gr na akcję. Kredyt bez odsetek? Która instytucja finansowa poszła klientom aż tak bardzo na rękę? Owym filantropem nie jest bank, a urząd skarbowy, który ma taką "ofertę" dla małych firm stawiających pierwsze kroki w biznesie. Główne nowojorskie indeksy akcyjne wyraźnie w czwartek zniżkowały. Na nastroje inwestorów wpłynęły rozczarowujące prognozy zysków spółek Cisco i Kohl's, doniesienia o śledztwach przeciwko czołowym bankom oraz nie najlepsze dane z rynku pracy.

Unicredit obniżył cenę docelową dla TVN o 8,6 proc., do 16 zł.

Bezrobocie na koniec września tego roku wzrosło do 10,9 proc. z 10,8 proc. w sierpniu - poinformował GUS. Wzrosła też liczba osób zarejestrowanych w urzędach pracy. Produkcja przemysłowa w strefie euro wzrosła w lutym 2010 r. o 0,9 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem, po wzroście w styczniu o 1,6 proc. (po korekcie). To wynik lepszy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się dużo mniejszego wzrostu produkcji - zaledwie o 0,1 proc.

Banki, które zamroziły na kilka miesięcy pożyczanie pieniędzy wkrótce znowu staną do wyścigu o klienta. Współczynnik wypłacalności banków rośnie, a to stwarza możliwość prowadzenia aktywnej akcji kredytowej - ocenia przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Stanisław Kluza. Nauka i praca w Kolumbii to idealna propozycja dla poszukiwaczy przygód i nowych wyzwań. Choć Polaków nie ma tam jeszcze zbyt wielu, z łatwością odnajdziesz się w tym latynoskim kraju, rozpoznając znajomą gościnność jego mieszkańców. Średnio o ok. 2-3 proc. zdrożał z początkiem maja tego roku węgiel opałowy w kopalniach największego polskiego producenta - Kompanii Węglowej. Firma zapowiada, że co miesiąc węgiel będzie mniej więcej tyle samo drożeć, aż do grudnia.W styczniu w Chinach nadal mocno rósł zarówno eksport, jak i import, ale dane okazały się gorsze od oczekiwań ekspertów. Import w styczniu był aż o 85 proc. wyższy niż przed rokiem, natomiast eksport wzrósł o 21 proc. r/r. Mauritius saw a 17.7 percent decline in gross tourism receipts in the first half of 2009 as the global economic slump discouraged visitors, official data showed on Wednesday. Microsoft chce, by Rupert Murdoch zerwał z Google i wycofał z jego wyszukiwarek materiały pochodzące ze swego koncernu medialnego. Internetowy gigant gotów jest wręcz zapłacić za wyłączność na dostęp do imperium medialnego potentata. Jednocześnie Murdoch znalazł w Microsofcie sojusznika w walce z darmowym udostępnianiem swoich płatnych usług przez Google.

DM PKO BP podwyższył rekomendację PGNiG


Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 17 grudnia, podwyższyli rekomendację dla akcji PGNiG do "akumuluj" ze "sprzedaj", cena docelowa została wyznaczona na 4,17 zł.

Zysk z NBP trafi do budżetu państwa?


Pieniądze z NBP, czyli około 4 mld zł, trafią do budżetu państwa - dowiedział się nieoficjalnie Krzysztof Berenda z redakcji ekonomicznej RMF FM. Decyzja o przekazaniu zysku, podjęta w Radzie Polityki Pieniężnej, nie była jednak jednomyślna. Co więcej, głosowanie nasuwa wątpliwości co do niezależności członków RPP.

Biura turystyczne dopiero zaczynają szacować straty


Niektóre biura turystyczne szacują straty związane z wydłużeniem urlopów klientów, którzy z powodu zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Europą nie mogą wrócić do Polski. Większość wstrzymuje się jednak z obliczeniami do czasu, aż loty zostaną wznowione.

Kolejny buspas powstanie w Al. Jerozolimskich w Warszawie


W najbliższych miesiącach w Warszawie powstanie kolejny pas ruchu dla autobusów. Ma ułatwić przejazd komunikacją miejską w ścisłym centrum miasta - w Al. Jerozolimskich, między Pl. Zawiszy a rondem de Gaulle'a - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Jobs headlines Apple event, new iPhone expected


Apple Inc is widely expected to introduce its latest iPhone on Monday, as the company hopes to expand its lead in the increasingly competitive smartphone market.