PKN Orlen miało 593,11 mln zł zysku netto w I kw. 2010 r., wobec straty przed rokiem


W dniu dzisiejszym Apple pozwala użytkownikom z innych krajów posmakować magicznego iPada, bowiem oprócz USA, tablet dostępny jest już w dziewięciu innych państwach.

Podczas dzisiejszej sesji złoty dynamicznie zyskiwał na wartości. Szczególnie w godzinach popołudniowych widać było zdecydowany ruch na parach EUR/PLN i USD/PLN - w postaci długiej spadkowej świecy. Firma AVG, czwarty największy producent oprogramowania antywirusowego na świecie, zadebiutuje w II półroczu 2010 roku na warszaw3skiej giełdzie, ustalił "Parkiet". Dyrektor wykonawczy firmy BP Tony Hayward został odsunięty od bieżącego kierowania akcją ratunkową mającą na celu powstrzymanie wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej - donoszą w sobotę brytyjskie media.Premier Tusk przyjął założenie, że od kontaktów z biznesem jest wicepremier Pawlak. To dziedzictwo rządów PiS. Wcześniej każdy premier spotykał się z nami co kilka miesięcy. Teraz premier nie kontaktuje się z ważną grupą społeczną, bo boi się być kojarzony z aferami, oligarchami itp. Świadectwo AEO - zakończenie okresu przejściowego 1 stycznia 2010 minęły dwa lata od wprowadzenia nowych regulacji prawnych dotyczących statusu upoważnionego przedsiębiorcy AEO. Dotychczas największym zainteresowaniem cieszy ... \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Oceana w niedzielę w \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Tańcu z gwiazdami\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" miała zatańczyć tango, ale tuż przed występem oświadczyła, że niczego już nie zatańczy. Wokalistka zrezygnowała z programu, bo \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"musi troszczyć się o swoje dziecko\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" - jest bowiem w piątym miesiącu ciąży. Wcześniej z udziału z \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Tańca z gwiazdami\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" zrezygnował Artur Barciś. Bliżej zdobycia Kryształowej Kuli jest aktorka Katarzyna Glinka.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"Cesarzowa Ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu odczujesz niezwykły przypływ energii, organizm będzie pracował na najwyższych obrotach. Wykorzystaj sprzyjający ci klimat dla tego, co od dawna było twoim marzeniem - zaplanuj szalony wyjazd, albo randkę z kimś, kogo znasz tylko ze słyszenia. Nowości ci sprzyjają. horoskop.wp.plMierzący 76 metrów długości samolot jest największym jaki do tej pory zbudował Boeing, o 18 metrów dłuższy od modelu 747-400. Lista zamówień liczy sobie 76 zamówień ... Nowe przepisy Po długich oczekiwaniach 17 listopada br. Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o kierujących pojazdami. Lepiej wyszkoleni kierowcy i poprawa bezpieczeństwa na drogach – ...

Każdy nowy dom ma być wyposażony w łącze zapewniające Polakom dostęp do telewizji w wysokiej rozdzielczości - mówi poprawka do tzw. megaustawy internetowej zgłoszona przez klub PO. Katarzyna Nowak - Kwiatkowska. Police Przegląd wiadomości ze spółek, wtorek 20 października, godz. 15W II kwartale tego roku produkt krajowy brutto Słowacji wzrósł o 2,2 proc. w porównaniu do danych z ubiegłego kwartału - podaje agencja AFP. Należy jednak pamiętać, że od w poprzednim kwartale spadek sięgnął aż 11,4 proc. The prospects for the construction of installations using the technology of CO2 capture and storage in Poland and possible sources of funding of these installations were the subject of talks between Deputy Ministers of Economy Marcin Korolec and Adam Szejnfeld and Chris Davies, the Rapporteur of the European Parliament for the Carbon Capture and Storage (CCS) projects. The meeting was held on 29 October in the Ministry of Economy. Do jednej jezdni zwężony zostanie w nocy z niedzieli na poniedziałek ponad trzykilometrowy odcinek autostrady A4 na wysokości Rudy Śląskiej. Utrudnienia związane będą z remontem wadliwego wiaduktu.

Dobrze czy źle na rynku pracy? Dane GUS za styczeń są mieszane


Opera Software udostępnia nową wersję beta przeglądarki internetowej Opera 10.50. Obecnie kompilacja ta dostępna jest tylko w wersji dla systemów operacyjnych Windows.

Skrzypek: W 2009 r. NBP miał niemały zysk


Ropa naftowa drożeje w środę na rynkach paliw z powodu mroźnej pogody, która przyczynia się do wzrostu zapotrzebowania na paliwa opałowe. Kolejnym czynnikiem wpływającym na zwyżkę notowań jest spadek amerykańskich zapasów tego surowca - podają maklerzy.

Kielecki PKS na sprzedaż


Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło wszystkie zainteresowane podmioty do wzięcia udziału w negocjacjach w sprawie nabycia od Skarbu Państwa 575.450 akcji, stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki Przedsiębiorstwo ...

Przewoził przyczepką konie. Przyczepka się urwała i...


W karambolu uczestniczyły 4 samochody. Droga była zablokowana przez ponad godzinę W Zambrowie policjanci wyjaśniali zderzenie czterech pojazdów, w tym jednego z przyczepką przewożącą konie. Na szczęście ...

Alexander Trautmann nowym szefem DKV Euro Service


Kadry Od 1 kwietnia pełne kierownictwo nad firmą DKV obejmie wieloletni członek zarządu, Alexander Trautmann. Dotychczas na czele przedsiębiorstwa stały dwie osoby odpowiedzialne za różne obszary działania. ...

Rosyjski tankowiec odbity z rąk piratów


Agencja RIA-Nowosti poinformowała dzisiaj, że dzięki interwencji rosyjskiego okrętu „Marszał Szaposznikow” udało się odbić porwany w środę tankowiec „Moskowskij Uniwersitiet”. Rosyjskie siły specjalne szturmem zdobyli unieruchomiony ...

VW przyspiesza przejęcie Porsche


Do końca roku koncern z Wolfsburga chce kupić 49,9 proc. akcji Porsche, podczas gdy dotąd VW planował w tym roku zakup tylko 42 proc. akcji producenta sportowych aut.

ZA Tarnów miały 3,74 mln zł straty netto w 2009 r., wobec zysku przed rokiem


Jeden z najskuteczniejszych zawodników ligi NHL Aleksander Owieczkin z Washington Capitals zasili reprezentację Rosji, która wystąpi w hokejowych mistrzostwach świata elity w Niemczech - poinformował w piątek jej trener Wiaczesław Bykow.

Złe warunki na drogach - powrót zimy


Tydzień nie zaczął się dla kierowców szczęśliwie. Złe warunki na drogach wywołane intensywnymi opadami śniegu powodowały liczne drogowe problemy. I tak np. na krajowej siódemce doszło ...

Grupa Lotos podwyższa od piątku ceny paliw


Grupa Lotos od piątku 23 października podwyższa cenę hurtową benzyny, w zależności od jej rodzaju, o 48 lub 49 zł na tysiąc litrów, oleju napędowego o 48 zł, a oleju opałowego o 50 zł na tysiąc litrów - poinformowało biuro prasowe spółki.

DAX na zamknięciu wzrósł o 0,19 proc.


Niemiecki indeks DAX na zamknięciu wzrósł o 0,19 proc., do 5.511,10 pkt. (PAP)

GUS: Inflacja wyniosła 3,5% r/r w grudniu, nieco poniżej oczekiwań


O 3,5 proc. wzrosły ceny towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu 2009 r. w porównaniu do analogicznego okresu w 2008 r., a w stosunku do listopada 2009 r. nie zmieniły się - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny.

PKE pierwszy raz ogłosił przetarg na sprzedaż energii


Południowy Koncern Energetyczny ogłosił w czwartek otwarty przetarg na sprzedaż w przyszłym roku wytwarzanej przez siebie energii. To pierwszy taki przetarg w PKE, związany z postępującym urynkowieniem polskiej energetyki i zmianami w prawie energetycznym.

Wynagrodzenie dla płatnika wypłacane pracownikowi


Rozpatrzmy następującą sytuację: Pan Janusz z Bydgoszczy prowadzi działalność gospodarczą i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Jako płatnikowi należy mu się wynagrodzenie za terminowe wpłacanie podatków pobranych na rzecz budżetu państwa. Przedsiębiorca przekazuje te wynagrodzenia pracownicy, która prowadzi rachunki w firmie i rozlicza podatki. Jak traktować te wypłaty?

Folia z politereftalanu etylenu (folia PET) - Indie - wszczęcie częściowego przeglądu okresowego środków antydumpingowych


14 stycznia 2010 r. zostało opublikowane zawiadomienie KE o wszczęciu częściowego przeglądu okresowego środków antydumpingowych nałożonych na przywóz do UE folii z politereftalanu etylenu (PET) pochodzącej z Indii.

Chce 249 tys. zł odszkodowania za 5 miesięcy niesłusznego aresztu


Biznesmen chce odszkodowania za niesłuszny areszt

Fitch: Energetyka w regionie ma stabilną perspektywę


Według agencji ratingowej Fitch perspektywy na przyszły rok dla koncernów energetycznych Europy Centralnej są stabilne. Pomimo negatywnego wpływu kryzysu ekonomicznego, firmy te pozostaną fundamentalnie silne.

Śląskie. Około 200 odbiorców bez energii


Około 200 odbiorców z północy woj. śląskiego nie ma energii elektrycznej - wynika z informacji, podanych w niedzielę rano przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK). Energia elektryczna nie dociera do niektórych gospodarstw w powiecie zawierciańskim.

Rosja. Media: Sbierbank nie wyklucza wejścia do Polski


OFF Festival to nie tylko przegląd tego, co interesujące w muzyce alternatywnej na świecie, ale również doskonała okazja do lepszego poznania rodzimej sceny niezależnej. Poznaliśmy kolejnych przedstawicieli polskiej reprezentacji na imprezie organizowanej w Katowicach przez Artura Rojka.

Axel Springer: zysk spadł o 45 proc.


Największy wydawca prasowy w Europie zakończył kryzysowy rok z mniejszymi przychodami i zyskiem. Zakłada on, że w tym roku sprzedaż gazet i magazynów nadal będzie spadać, choć rynek reklamy może się ustabilizować.

Od wielu lat pracuję jako grafik komputerowy śląsk i przez ten czas zrealizowałem setki projektów jako grafik komputerowy śląsk. Jeśli chcesz, żeby profesjonalny grafik komputerowy śląsk zajął się realizacją twoich projektów zapraszam do kontaktu. Jako grafik komputerowy śląsk pracuję na sprzęcie najwyższej jakości, a przez wszystkie lata jako grafik komputerowy śląsk współpracuję tylko z najlepszymi drukarniami na Śląsku. Zlecając mi swoje realizacje masz pewność, że grafik komputerowy śląsk wykona je na najwyższym poziomie.